Już za miesiąc spotykamy się na starcie IV edycji Gorlickiego Biegu Górskiego. Ponownie widzimy się w Wysowej Zdroju, tym razem 18 listopada. Kto jeszcze się nie zapisał na zawody to prosimy o odwiedzenie tej strony: WWW. W tym roku limit zapisów to 400 osób. Do chwili obecnej mamy na liście startowej 300 osób, które dokonały opłaty startowej. Bardzo prawdopodobne, że w dniu zawodów w biurze nie będzie możliwości zapisania się i wniesienia opłaty startowej. Na 2 tygodnie przed zawodami zamieścimy artykuł na temat najważniejszych informacji przed starem.

Trasa biegu pozostaje bez zmian: 22,5 kilometrową trasę o przewyższeniu ok. 1000 m, rozpoczynamy w Ośrodku wczasów rodzinnych „Zacisze”. Początek biegu, prowadzony drogą szutrową, szybko doprowadzi do szlaku granicznego. Tam kierujemy się na Regietów Wyżny, podziwiając po drodze widoki na Beskid Niski i przygotowując się do zdobycia pierwszego poważniejszego szczytu – Rotundy, na którego szczycie zlokalizowany jest jeden z najładniejszych cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej. Tu już nie mamy czasu na relaks, bo kolejnym wyzwaniem jest mocny zbieg i atak na Kozie Żebro, kto był rok temu ten wie o co chodzi 🙂 Nagrodą za ponad kilometr solidnej wspinaczki będzie szybki zbieg i powitanie na mecie. Bufet tak jak w roku ubiegłym przewidujemy na 14,5 km trasy. TRASA BIEGU.

Za 3 tygodnie zamieścimy kolejne informacje związane z biegiem. Do zobaczenia w listopadzie.

P.S. będą medale (dziękujemy za możliwość śledzenia w mediach społecznościowych reakcji niektórych osób na informację, że medali nie będzie. Komizm sytuacyjny w czystej postaci :))