W niedzielę spotykamy się na starcie V edycji Gorlickiego Biegu Górskiego. Czasu coraz mniej, wszystkie biegi niepodległościowe już za wami, tak więc skupmy się na tym co w ten weekend w Wysowej 🙂

Mamy kilka informacji, które pomogą wam i nam lepiej odnaleźć się w najbliższą niedzielę:

 1. Na starcie pojawi się ponad 400 osób. Zapisy przez internet zostały zakończone. Ostatnie 30 pakietów będzie dostępnych w biurze zawodów. Jeśli chcecie się zapisać na starcie to prosimy o pojawienie się tuż po otwarciu biura zawodów.
 2. Parkingi dla wszystkich startujących będzie zlokalizowany w Ośrodku Zacisze. Przygotujmy trzy lokalizacje parkingów, a nasi ludzie będę was kierować na odpowiednie miejsce.
 3. Biuro zawodów (BZ) będzie zlokalizowane po prawej stronie Ośrodka. Jeśli będziecie chcieli zostawić plecaki, klucze do auta itp. rzeczy w BZ to poproście o worek na depozyt.
 4. Koło budynku w którym będzie zlokalizowane BZ będzie umieszczonych 8 toalet typu ToiToi.
 5. Przy strefie startu/mety namierzajcie ekipę z Velo Coffee, będziecie mogli zakupić u nich kawę, herbatę i kilka rzeczy do przegryzienia. Pojawi się także stoisko firmy HiGeen.
 6. Osoby chcące otrzymać FV proszone są o podesłanie nam informacji z danymi do FV do piątku. (FV będą do odbioru w BZ), lub do tygodnia po zawodach. Mail: grupettogorlice@gmail.com
 7. BZ będzie otwarte od 8:00 do 10:00. Pakiety można także odbierać w Sklepie Rowerowym Ostre Koło w Gorlicach w czwartek i piątek od 12:00 do 16:00 oraz w sobotę od 9:00 do 11:00.
 8. Bieg startuje o 10:30, a dekorację przewidujemy ok. 14:00.
 9. Trasa będzie w całości oznaczona. Na 14,5 km będzie zlokalizowany bufet na którym będzie: woda, cola, herbata. Do jedzenia znajdzie się tam: gorzka czekolada, kruche ciastka, banany, orzeszki. „Strefa zrzutu” śmieci znajduje się na bufecie i ani metra dalej!
 10. Jeśli macie możliwość to zabierzcie ze sobą kubki wielorazowe. Nie jest to punkt obowiązkowy, ale jeśli chcecie powstrzymać produkcję śmieci, które powstają przy organizacji biegu to jest to dobra opcja. (Za rok na bufecie nie znajdziecie już typowych jednorazowych kubków).
 11. Limit czasowy:
  2:30 h od startu – wybiegnięcie z bufetu (osoby które nie zdążą wybiec w tym czasie z bufetu będą kierowane na Kozie Żebro z pominięciem 4km trasy przez Rotundę, będą one uwzględnione w wynikach za osobami które przebiegły całą trasę)
  4 h od startu – wbiegnięcie na metę
 12. Dla wszystkich osób mieszczących się w limicie czasu na mecie Browar Pilswizer z Grybowa ufundował butelkę dobrego piwa:) a każdy z uczestników otrzyma butelkę wody mineralnej od Wysowianki.
 13. Po ukończonym biegu zapraszamy na posiłek (bloczki na jedzenie w pakiecie startowym).

Organizatorzy