Długo pozostawialiśmy was w niepewności, ale tak jak pisaliśmy od początku – robimy wszystko aby VI Gorlicki Bieg Górski się odbył.
W związku z rozporządzeniami, które rząd wydał w ostatnim czasie, prawnie możemy (jeszcze) przeprowadzić zawody. Zgodę wyraziła również kadra medyczna obstawiająca bieg, oraz zarządca terenu na którym bieg się odbywa. Tak więc termin 15 listopada pozostaje aktualny!
ALE musimy wszyscy zdawać sobie sprawę, że w każdej chwili kolejne rozporządzenie (lub sytuacja medyczna w powiecie lub wiele innych czynników) może zablokować naszą imprezę. Dlatego bądźcie przygotowani, że nawet na kilka dni przez 15 listopada bieg może zostać przełożony. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji to nowym terminem będzie 28 lutego, a jeśli nie to dopiero listopad 2021.
Zapoznajcie się OBOWIĄZKOWO z naszym rozporządzeniem COVIDowym: https://bieggorski.pl/covid-19/
Każdy z was jest zobowiązany do wypełnienia i zabrania ze sobą KARTY ZDROWIA i OŚWIADCZENIA
Zapisy i płatności przyjmujemy do 11 listopada. Nie będzie możliwości zapisania się na bieg w biurze zawodów!

Na dniach będziemy wrzucać informację jak technicznie bieg będzie rozgrywany (śledźcie nasz profil Facebook). Na pewno będzie wiele zmian w porównaniu do lat poprzednich.


AKTUALIZACJA (4 listopada):
„Hej. Pewnie już wiecie, że mamy kilka zmian w rozporządzeniach rządu. Tym razem dotyczą one hoteli.
Jeśli ktoś z was nie może z tego powodu wybrać się na bieg to prosimy o taką informację (wraz z numerem konta) do soboty (7.11) do godziny 12:00 na maila: grupettogorlice@gmail.com
Zwrócimy wam wpisowe, ALE tylko osobą które napiszą do nas do soboty!
Również jeśli w przyszłym tygodniu okażę się, że bieg się nie odbędzie z powodu nowych rozporządzeń otrzymacie zwrot waszego wpisowego.
Prosimy o jak najszybszy sygnał od osób zainteresowanych.

AKTUALIZACJA (5 listopada):

W związku z najnowszym projektem rozporządzenia (a od soboty już nie projektem a stanem faktycznym) jesteśmy zmuszeni przełożyć termin VI edycji Gorlickiego Biegu Górskiego. Walczyliśmy do końca aby spotkać się za tydzień w Wysowej, ale w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie już nic zrobić.
Treść rozporządzenia dotycząca zawodów sportowych:
„13a. Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze.”;
Dziękujemy Wam za dopingowanie nas przy organizacji biegu. Przekazaliście nam wiele dobrych słów, które nas motywowały aby zorganizować bezpieczne zawody w tych ciekawych czasach.  Mamy nadzieję, że wszyscy razem spotkamy się w nowym terminie biegu.
Co do technicznych rozwiązań to:
1.) Bieg zostaje przeniesiony na okres zimowy (przełom lutego/marca) lub 14 listopada 2021. Jeśli tylko w/w rozporządzenia dotyczące wydarzeń sportowych nie będzie już obowiązywać, to przekażemy dokładną informację dotyczącą terminu.
2.) Wszystkie osoby zapisane pozostają na liście startowej, a ich opłaty przeniesione na nowy termin biegu.
3.) Od dziś do 2 tygodni przed nowym terminem biegu macie możliwość skontaktowania się z nami mailowo (prosimy o podanie nr. konta) w celu zwrotu opłaty startowej (jeśli bieg odbędzie się np. 28 lutego to do 14 lutego możecie dać nam znać aby przelać wam waszą opłatę startową).